Wypadek samochodowy w UK

Drogi w Wielkiej Brytanii nie należą do najbardziej niebezpiecznych. Jednakże chociażby samo natężenie ruchu sprawia, iż o wypadek nie jest bardzo ciężko. Statystyki co prawda pokazują, że kierowcy w UK – ani pasażerowie, ani piesi, nie powinni jakoś szczególnie obawiać się o swoje bezpieczeństwo, ale przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż jest bardzo różnie.

Co można polecić Polakom, którzy padli ofiarą wypadku samochodowego w Wielkiej Brytanii?

 

Cóż, przede wszystkim trzeba napisać jedno – proszę trzymać wszystkie rachunki związane z leczeniem, proszę zapisywać wszystkie straty związane z owym wypadkiem. To bardzo ważne, gdy będziemy składali wniosek o przydzielenie nam odszkodowania. A chyba czymś całkowicie oczywistym jest to, że jeżeli padliśmy ofiarą wypadku samochodowego – niezależnie od tego, co nam się stało, jakie mamy obrażenia, czy dobrze się już czujemy, to jak najbardziej mamy możliwość uzyskania odszkodowania. Wcale nie należy ono do najniższych – skoro ubezpieczenia w UK są horrendalnie wysokie, to siłą rzeczy odszkodowania nie należą do niskich. Chociaż oczywiście z tym to jest naprawdę bardzo różnie. Co można konkretnie polecić takim Polakom, którzy w ostatnim czasie byli ofiarą wypadku, ale jakoś nie za bardzo wiedzą w jaki sposób podejść do tematu?

Cóż, przede wszystkim trzeba rozejrzeć się po prostu za kancelariami prawnymi, które zajmują się na co dzień niesieniem pomocy wszystkim ofiarom wypadków. Wystarczy zgłosić się do nich, opisać wypadek samochodowy, powiedzieć coś o sobie, najzwyczajniej w świecie odpowiedzieć na wszelkie pytania. Wszystko powinno być na poziomie, raczej nie będzie żadnego kłopotu, zwykłe formalności. Następnie będziemy mogli już składać wniosek – to nie wydaje się jakieś specjalnie skomplikowane, bo przecież jest całkiem sporo pomocnych kancelarii, które bez najmniejszego cienia wątpliwości są w stanie pomóc nam w dosłownie wszystkim. Co ciekawe, wcale nie jest powiedziane, iż powinniśmy szykować wcześniej pieniądze. Rozchodzi się o to, że niczym nie ryzykujemy, ponieważ jeżeli z jakichś powodów odszkodowanie nie zostanie nam udzielone, to po prostu prawnik obejdzie się ze smakiem. Zresztą właśnie z tego powodu skuteczność kancelarii prawnych specjalizujących się w wypadkach jest bardzo duża. Byłoby bardzo dziwne, gdyby zdecydowali się pomóc komuś, kto jest z góry skazany na porażkę – im po prostu bardzo zależy, bo nikt nie lubi trafić czasu za darmo. To chyba jasne.