Najczęstsze urazy powypadkowe w UK

Można śmiało powiedzieć, że akurat pod tym względem Wielka Brytania nie różni się od jakiegokolwiek innego terytorium na świecie. Przecież Brytyjczycy nie różnią się pod pewnymi względami od innych ludzi – w przypadku urazów powypadkowych na pewno. Oczywiście pewne różnice są, ale one bardziej wynikają z tego, iż po UK jeździ więcej bezpiecznych samochodów, więc inne są skutki dachowania w UK, inne zaś na chociażby Ukrainie. No dobrze, ale przecież mieliśmy napisać o najczęstszych urazach powypadkowych na terenie Wielkiej Brytanii…

No cóż, w sumie nie ma co się co zbytnio rozpisywać w tym momencie. Przede wszystkim trzeba wspomnieć w tym momencie o urazach szyi i kręgosłupa, a także złamaniach – nóg i rąk. W Anglii każdego dnia dochodzi do sporej ilości wypadków, szczególnie z udziałem pieszych, rowerzystów, motocyklistów i kierowców, ale musimy wziąć poprawkę na to, że mówimy o gęsto zaludnionym kraju, ze sporą ilością mieszkańców, w której na dodatek ruch samochodowy jest olbrzymi. To wszystko sprawia, że siłą rzeczy łatwiej o wypadek – po prostu czysta statystyka na to wskazuje. Mimo wszystko nie trzeba zbytnio obawiać się o swoje bezpieczeństwo w UK, jakby nie patrzeć mówimy o jednym z najbezpieczniejszych miejsc na Starym Kontynencie.

A poza tym, przecież nawet jeżeli coś będzie nie w porządku, zawsze możemy skorzystać z pomocy ubezpieczyciela. Tutaj już UK różni się od wielu innych miejsc na świecie – a mianowicie firmy ubezpieczeniowe generalnie szanują swoich klientów. Wielka Brytania to jest jednak specyficzny rynek, w którym zasada „klient ma zawszę rację” nie jest tylko pustym sloganem. Traktują ich w odpowiedni sposób, nigdy nie dochodzi do takiej sytuacji, w której traktują ich po macoszemu. Jeżeli ubezpieczenie nam przysługuje, to faktycznie je dostaniemy. Chociaż oczywiście nie jest powiedziane, że to akurat aż takie bajecznie proste. Na całe szczęście i tutaj Anglia stoi na wysokości zadania, jeżeli można to ująć w taki sposób. Mianowicie rozchodzi się o to, iż jakby nie patrzeć możemy skorzystać z usług świadczonych przez kancelarię prawną!

Fakty są takie, że dobra kancelaria prawna sprawi, iż bez najmniejszego problemu uzyskamy odpowiednie odszkodowanie. Co ciekawe, w wielu przypadkach nie płacimy de facto za pomoc prawnika z własnej kieszeni. Chodzi o to, że prawnik dostanie pieniądze wtedy, gdy dostaniemy odszkodowanie w UK– po prostu weźmie sobie jakiś procent. To jak najbardziej uczciwa propozycja.